
I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, powszechnie znane jako „Bartosz” lub „Górka”, to szkoła o ponad stuletniej tradycji. Placówka łączy bogatą historię z nowoczesnymi metodami nauczania, co potwierdzają liczne wyróżnienia, w tym prestiżowa „Srebrna Tarcza” w rankingach edukacyjnych oraz tytuł „Szkoły Innowacji”.
Szkoła oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju naukowego i artystycznego:
Placówka dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną i sportową, w tym halą sportową oraz biblioteką z bogatym księgozbiorem (w tym publikacjami nauczycieli i absolwentów). Szkoła regularnie odnosi sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych. Uczniowie „Bartosza” są laureatami prestiżowych nagród, takich jak Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Społeczność szkolna aktywnie uczestniczy w kultywowaniu tradycji, organizując m.in. uroczyste jubileusze (100-lecie szkoły), zjazdy absolwentów oraz wydarzenia tematyczne, takie jak Dzień Języków Obcych czy widowiskowe koncerty walentynkowe. Nad bezpieczeństwem i prawami uczniów czuwają Samorząd Uczniowski oraz Rzecznik Praw Ucznia.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 454 uczniów, w tym 299 uczennic, w 16 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 92,2% — świadectwo dojrzałości otrzymało 142 z 154 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 154 | 56,1% | 94,8% |
| Matematyka poziom podstawowy | 154 | 75,8% | 99,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 153 | 83,5% | 98,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 154 | 80,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 153 | 87,5% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 45 | 36,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 78 | 39,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 40 | 38,8% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 24 | 37,9% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 31 | 35,1% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 47 | 46,2% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 130 | 71,1% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 6 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 96,2% — świadectwo dojrzałości otrzymało 100 z 104 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 104 | 61,3% | 99,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 104 | 75,0% | 97,1% |
| Język angielski poziom podstawowy | 102 | 83,0% | 98,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 104 | 74,8% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 102 | 87,1% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 25 | 35,8% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 43 | 33,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 29 | 53,7% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 20 | 41,0% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 10 | 58,9% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 37 | 36,3% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 83 | 65,3% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 104 z 104 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 104 | 66,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 104 | 86,3% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 102 | 84,9% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 104 | 71,9% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 102 | 87,8% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 66 | 43,8% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 28 | 42,7% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 24 | 34,3% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 22 | 41,0% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 26 | 42,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 80 | 66,0% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 145 z 145 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 145 | 66,7% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 145 | 82,6% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 144 | 84,2% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 145 | 71,1% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 144 | 87,1% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 46 | 68,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 71 | 52,2% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 27 | 45,4% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 23 | 47,0% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 29 | 36,8% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 25 | 53,5% | — |
| Historia muzyki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 121 | 62,2% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Tomaszowie Lubelskim — mieszka tu 18 567 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Загальноосвітній ліцей №1 ім. Бартоша Гловацького
Dane zostały przetworzone.