
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, powszechnie znane jako "Erbel", to szkoła średnia o ugruntowanej pozycji i bogatej tradycji. Placówka kładzie duży nacisk na wszechstronny rozwój młodzieży, łącząc wysoki poziom nauczania z aktywnym uczestnictwem w życiu społecznym i kulturalnym regionu.
Szkoła wyróżnia się licznymi inicjatywami wykraczającymi poza standardowy program nauczania:
Liceum pielęgnuje pamięć o swojej historii oraz wybitnych absolwentach. Wśród osób, które ukończyły tę placówkę, znajdują się uznani naukowcy, tacy jak prof. dr hab. Jacek Semaniak. Szkoła dba o dokumentowanie swojej przeszłości, czego przykładem jest archiwizacja zdjęć z dawnych balów maturalnych i podtrzymywanie tradycji studniówkowych.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 523 uczniów, w tym 313 uczennic, w 19 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 99,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 166 z 167 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 167 | 65,2% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 167 | 72,1% | 99,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 163 | 89,1% | 100,0% |
| Język hiszpański poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 167 | 83,1% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 163 | 88,0% | 100,0% |
| Język hiszpański ustny | 1 | — | — |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język rosyjski ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 49 | 53,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 64 | 44,5% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 52 | 67,3% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 27 | 60,1% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 12 | 64,7% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 56 | 46,5% | — |
| Geografia zestaw zadań w języku angielskim | 1 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 10 | 58,3% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 29 | 59,4% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 117 | 78,5% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 69,6% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,1% — świadectwo dojrzałości otrzymało 103 z 105 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 105 | 64,4% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 105 | 76,2% | 99,1% |
| Język angielski poziom podstawowy | 103 | 86,8% | 99,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 105 | 86,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 103 | 92,7% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 23 | 40,4% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 41 | 29,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 28 | 59,2% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 27 | 41,2% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 14 | 47,6% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 24 | 31,7% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 13 | 57,0% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 73 | 67,2% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 24 | 33,4% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 99,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 96 z 97 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 97 | 68,4% | 99,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 97 | 82,0% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 95 | 89,7% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 97 | 85,1% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 95 | 90,1% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 28 | 49,8% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 44 | 36,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 25 | 56,0% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 16 | 52,6% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 13 | 44,6% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 27 | 52,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 79 | 70,2% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 6 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 142 z 142 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 142 | 67,2% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 142 | 76,1% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 140 | 89,4% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 142 | 85,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 140 | 90,5% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 39 | 50,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 61 | 38,5% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 45 | 49,3% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 34 | 40,1% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 14 | 45,6% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 30 | 55,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 121 | 70,7% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 10 | 55,7% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 20 | 48,5% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Zakres dostosowania budynku placówka deklaruje w sprawozdaniu SIO. Placówki, które go nie zgłosiły, nie mają tu żadnej informacji — a nie informację o braku dostosowania.
Placówka działa w Skarżysku-Kamiennej — mieszka tu 43 067 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.