I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie to szkoła średnia o ugruntowanej pozycji, która stawia na wysoki poziom edukacji oraz rozwój pasji swoich wychowanków. Placówka jest znana z aktywnego wspierania uczniów w dążeniu do sukcesów naukowych i sportowych.
Szkoła wyróżnia się organizacją własnych wydarzeń edukacyjnych, do których należą:
Uczniowie „Kopernika” regularnie zdobywają wysokie lokaty w prestiżowych zawodach:
Szkoła zapewnia dostęp do nowoczesnych narzędzi wspomagających naukę i komunikację:
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
1. Fot. s_mile / fotopolska.eu · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons; 2. Fot. Michał460 · domena publiczna · Wikimedia Commons
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 661 uczniów, w tym 425 uczennic, w 20 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 98,5% — świadectwo dojrzałości otrzymało 197 z 200 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 200 | 64,2% | 99,5% |
| Matematyka poziom podstawowy | 200 | 78,0% | 99,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 199 | 93,8% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 200 | 80,5% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 199 | 94,7% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 50 | 44,4% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 102 | 41,6% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 59 | 46,5% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 42 | 27,2% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 37 | 47,5% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 67 | 55,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 195 | 84,3% | — |
| Język francuski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 47,3% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 99,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 159 z 160 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 160 | 64,1% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 160 | 81,6% | 99,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 157 | 93,7% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 3 | — | — |
| Język polski ustny | 160 | 85,4% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 157 | 94,2% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 3 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 43 | 50,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 84 | 41,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 39 | 57,0% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 22 | 53,8% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 33 | 64,0% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 56 | 53,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 154 | 77,2% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 18 | 46,7% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,7% — świadectwo dojrzałości otrzymało 153 z 155 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 155 | 63,9% | 99,4% |
| Matematyka poziom podstawowy | 155 | 79,9% | 99,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 153 | 93,5% | 100,0% |
| Język hiszpański poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 155 | 81,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 153 | 93,2% | 100,0% |
| Język hiszpański ustny | 1 | — | — |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 38 | 41,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 79 | 50,2% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 31 | 49,5% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 25 | 46,5% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 41 | 58,9% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 58 | 48,3% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 8 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 136 | 76,7% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język francuski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język łaciński i kultura antyczna poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 4 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 99,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 169 z 170 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 170 | 74,5% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 170 | 83,5% | 99,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 166 | 94,8% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 4 | — | — |
| Język polski ustny | 170 | 83,4% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 166 | 95,8% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 4 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 58 | 62,9% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 81 | 53,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 40 | 50,3% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 21 | 31,7% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 36 | 42,1% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 55 | 61,0% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 16 | 53,5% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 167 | 81,9% | — |
| Język francuski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język niemiecki poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 3 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Lubinie — mieszka tu 70 016 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.