II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży to placówka edukacyjna mieszcząca się przy Placu Kościuszki 3 w Łomży. Szkoła stawia na wysoki poziom nauczania, rozwój zainteresowań młodzieży oraz aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym regionu.
Tradycją liceum jest nagradzanie najwybitniejszych absolwentów prestiżowymi Złotymi Tarczami, przyznawanymi za wysokie wyniki w nauce i na egzaminie maturalnym. Uczniowie szkoły osiągają sukcesy naukowe, w tym zdobywają Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Liceum aktywnie angażuje młodzież w liczne projekty i wydarzenia:
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
Fot. Maty1211 · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 494 uczniów, w tym 352 uczennice, w 16 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 132 z 132 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 132 | 70,6% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 132 | 80,9% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 131 | 91,2% | 100,0% |
| Język hiszpański poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 132 | 84,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 131 | 90,3% | 100,0% |
| Język hiszpański ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 22 | 62,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 64 | 47,8% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 47 | 51,4% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 40 | 42,8% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 15 | 63,9% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 24 | 66,4% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 114 | 80,3% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 99,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 141 z 142 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 142 | 65,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 142 | 84,3% | 99,3% |
| Język angielski poziom podstawowy | 136 | 88,5% | 100,0% |
| Język francuski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język hiszpański poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 142 | 79,0% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 136 | 85,1% | 100,0% |
| Język francuski ustny | 1 | — | — |
| Język hiszpański ustny | 1 | — | — |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język rosyjski ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 26 | 52,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 68 | 38,7% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 35 | 49,2% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 30 | 41,0% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 13 | 68,3% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 38 | 58,1% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 119 | 70,4% | — |
| Język niemiecki poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język niemiecki ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 11 | 43,8% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 152 z 152 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 152 | 72,5% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 152 | 83,4% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 145 | 88,4% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 4 | — | — |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 3 | — | — |
| Język polski ustny | 152 | 81,9% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 145 | 90,2% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 4 | — | — |
| Język rosyjski ustny | 3 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 45 | 49,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 57 | 41,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 40 | 44,8% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 34 | 39,5% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 22 | 38,0% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 32 | 66,3% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 12 | 64,6% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 127 | 70,6% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 21 | 44,2% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 123 z 123 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 123 | 72,0% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 123 | 83,2% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 117 | 89,5% | 100,0% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 6 | — | — |
| Język polski ustny | 123 | 79,3% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 117 | 87,7% | 100,0% |
| Język rosyjski ustny | 6 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 26 | 44,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 56 | 56,1% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 23 | 49,4% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 23 | 51,5% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 13 | 45,2% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 27 | 66,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 108 | 69,3% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 22 | 50,7% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Zakres dostosowania budynku placówka deklaruje w sprawozdaniu SIO. Placówki, które go nie zgłosiły, nie mają tu żadnej informacji — a nie informację o braku dostosowania.
Placówka działa w Łomży — mieszka tu 60 848 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.