
Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach to nowoczesna placówka oświatowa o bogatym profilu kształcenia, dostosowanym do potrzeb współczesnego rynku pracy. Szkoła cieszy się uznaniem w regionie, o czym świadczą m.in. wyróżnienia w rankingach edukacyjnych (Perspektywy).
Placówka zapewnia kształcenie w ramach kilku typów szkół średnich:
Szkoła wyróżnia się silnymi powiązaniami z lokalnym i regionalnym sektorem gospodarczym. Do kluczowych partnerów placówki należą:
Uczniowie i rodzice mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, w tym dziennika elektronicznego Vulcan oraz zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Szkoła aktywnie promuje swoje działania poprzez media społecznościowe, utrzymując stały kontakt ze społecznością lokalną.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 336 uczniów, w tym 225 uczennic, w 14 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Zespół Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 99,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 136 z 137 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 137 | 64,0% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 137 | 73,7% | 99,3% |
| Język angielski poziom podstawowy | 135 | 84,5% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język włoski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 137 | 78,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 135 | 93,9% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język włoski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 40 | 39,1% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 77 | 33,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 17 | 39,3% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 20 | 28,7% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 22 | 40,6% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 56 | 44,7% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 16 | 39,9% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 5 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 125 | 69,9% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,2% — świadectwo dojrzałości otrzymało 109 z 111 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 111 | 68,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 111 | 77,0% | 98,2% |
| Język angielski poziom podstawowy | 110 | 86,1% | 100,0% |
| Język francuski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 111 | 71,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 110 | 93,4% | 100,0% |
| Język francuski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 17 | 65,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 75 | 32,6% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 18 | 53,9% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 19 | 49,6% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 23 | 39,5% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 39 | 43,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 10 | 55,1% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 15 | 39,3% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 108 | 68,1% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 2 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 83 z 83 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 83 | 62,4% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 83 | 74,6% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 82 | 81,4% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 83 | 73,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 82 | 91,3% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 28 | 24,8% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 41 | 38,8% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 12 | 27,1% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 14 | 13,5% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 12 | 52,7% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 36 | 50,0% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 75 | 61,0% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,9% — świadectwo dojrzałości otrzymało 90 z 91 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 91 | 70,8% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 91 | 77,2% | 98,9% |
| Język angielski poziom podstawowy | 91 | 85,8% | 100,0% |
| Język polski ustny | 91 | 73,7% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 91 | 94,9% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 21 | 24,8% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 44 | 45,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 21 | 56,7% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 21 | 45,4% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 18 | 39,3% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 24 | 58,7% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 11 | 36,6% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 79 | 65,8% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Kozienicach — mieszkają tu 16 192 osoby (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.