
IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu to placówka z 35-letnią tradycją, która obecnie kształci 845 uczniów pod opieką 70 pracowników. Szkoła cieszy się uznaniem dzięki wysokim wynikom egzaminów maturalnych oraz prestiżowemu wyróżnieniu Brązowej Tarczy w rankingu „Perspektywy”.
Liceum stawia na nowoczesność i rozwój społeczny, realizując m.in. projekt HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej. Placówka może pochwalić się licznymi certyfikatami, takimi jak:
Szkoła wspiera talenty na wielu płaszczyznach, co owocuje sukcesami w:
Placówka regularnie zajmuje wysokie lokaty w rywalizacjach na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 845 uczniów, w tym 560 uczennic, w 25 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 97,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 261 z 269 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 269 | 63,0% | 98,5% |
| Matematyka poziom podstawowy | 269 | 71,7% | 97,8% |
| Język angielski poziom podstawowy | 266 | 87,3% | 98,9% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 3 | — | — |
| Język polski ustny | 269 | 72,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 266 | 80,2% | 99,6% |
| Język niemiecki ustny | 3 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 88 | 60,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 124 | 42,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 89 | 44,5% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 45 | 43,4% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 22 | 39,9% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 42 | 45,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 18 | 59,7% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 4 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 231 | 75,4% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 99,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 188 z 190 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 190 | 67,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 190 | 73,5% | 99,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 188 | 86,5% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 190 | 68,4% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 188 | 77,3% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 52 | 59,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 60 | 37,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 68 | 51,9% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 26 | 40,7% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 52 | 40,4% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 12 | 57,7% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 150 | 67,8% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 10 | 32,8% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 195 z 195 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 195 | 68,5% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 195 | 74,0% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 194 | 86,2% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 195 | 67,0% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 194 | 78,6% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 71 | 52,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 65 | 34,4% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 60 | 41,6% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 20 | 28,2% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 45 | 46,2% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 163 | 65,6% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język francuski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 13 | 46,2% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 186 z 189 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 189 | 70,1% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 189 | 74,4% | 98,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 190 | 84,0% | 100,0% |
| Język polski ustny | 189 | 67,3% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 189 | 78,1% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 71 | 64,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 75 | 37,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 58 | 40,6% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 17 | 34,7% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 18 | 20,8% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 35 | 49,2% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 167 | 59,6% | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 11 | 34,0% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Olkuszu — mieszkają tu 33 462 osoby (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.