
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach to szkoła z bogatą tradycją, która w roku szkolnym 2025/2026 świętuje swoje 80-lecie. Placówka stawia na wszechstronny rozwój młodzieży, łącząc wysoką jakość kształcenia z aktywnością społeczną i sportową.
Szkoła oferuje kształcenie w ramach liceum ogólnokształcącego, zapewniając uczniom przygotowanie do egzaminu maturalnego oraz dalszych studiów. Wyróżnikiem placówki jest:
Liceum aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym poprzez:
Szkoła odnosi sukcesy w zawodach sportowych (siatkówka, koszykówka) oraz konkursach tematycznych (np. matematyczno-fotograficznych). Przy placówce prężnie działa Stowarzyszenie „Licealista”, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, co sprzyja integracji społeczności lokalnej i szkolnej.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 541 uczniów, w tym 313 uczennic, w 18 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 92,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 144 z 156 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 156 | 66,2% | 98,1% |
| Matematyka poziom podstawowy | 156 | 61,5% | 94,9% |
| Język angielski poziom podstawowy | 153 | 81,3% | 98,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 3 | — | — |
| Język polski ustny | 156 | 83,1% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 153 | 83,2% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 3 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 36 | 60,1% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 43 | 28,8% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 33 | 46,1% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 17 | 16,1% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 26 | 44,4% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 26 | 45,0% | — |
| Historia muzyki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 22 | 53,1% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 127 | 70,3% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 16 | 36,4% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 96,9% — świadectwo dojrzałości otrzymało 125 z 129 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 129 | 55,4% | 99,2% |
| Matematyka poziom podstawowy | 129 | 64,8% | 97,7% |
| Język angielski poziom podstawowy | 128 | 76,5% | 96,9% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 129 | 79,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 128 | 78,3% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 31 | 49,0% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 40 | 28,6% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 26 | 43,0% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 14 | 28,1% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 35 | 42,1% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 12 | 34,2% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 101 | 60,4% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 12 | 25,4% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 91,8% — świadectwo dojrzałości otrzymało 78 z 85 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 86 | 62,3% | 98,8% |
| Matematyka poziom podstawowy | 86 | 66,9% | 92,9% |
| Język angielski poziom podstawowy | 86 | 79,1% | 98,8% |
| Język polski ustny | 85 | 79,5% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 85 | 80,7% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 30 | 32,4% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 44 | 24,4% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 14 | 34,2% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 22 | 44,6% | — |
| Historia muzyki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 60 | 64,2% | — |
| Język hiszpański poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 8 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 91,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 105 z 115 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 115 | 59,5% | 97,4% |
| Matematyka poziom podstawowy | 115 | 66,5% | 93,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 113 | 74,7% | 95,6% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 115 | 83,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 113 | 76,9% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 29 | 48,7% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 55 | 39,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 21 | 38,3% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 12 | 27,2% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 15 | 26,2% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 12 | 58,8% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 18 | 35,7% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 93 | 57,4% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Poddębicach — mieszka tu 6985 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.