
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 509 uczniów, w tym 358 uczennic, w 18 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 88,7% — świadectwo dojrzałości otrzymało 126 z 142 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 142 | 61,1% | 97,2% |
| Matematyka poziom podstawowy | 142 | 63,2% | 91,6% |
| Język angielski poziom podstawowy | 142 | 82,0% | 98,6% |
| Język polski ustny | 142 | 75,0% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 142 | 92,4% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 26 | 32,4% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 41 | 38,9% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 48 | 38,0% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 17 | 47,2% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 26 | 36,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 15 | 42,5% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 116 | 70,9% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 95,5% — świadectwo dojrzałości otrzymało 126 z 132 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 132 | 65,0% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 132 | 69,4% | 97,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 132 | 80,4% | 97,0% |
| Język polski ustny | 132 | 74,4% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 132 | 88,4% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 30 | 51,1% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 51 | 36,7% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 14 | 51,0% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 14 | 27,9% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 11 | 37,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 11 | 43,3% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 107 | 62,2% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 19 | 29,1% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 96,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 106 z 110 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 110 | 67,7% | 99,1% |
| Matematyka poziom podstawowy | 110 | 71,3% | 96,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 110 | 82,8% | 98,2% |
| Język polski ustny | 110 | 73,0% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 110 | 86,1% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 40 | 57,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 32 | 33,4% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 23 | 38,9% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 11 | 28,9% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 27 | 37,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 10 | 43,8% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 76 | 68,4% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 13 | 44,1% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 112 z 114 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 114 | 72,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 114 | 74,9% | 98,3% |
| Język angielski poziom podstawowy | 113 | 83,4% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 114 | 74,8% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 113 | 91,5% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 34 | 35,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 41 | 63,2% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 26 | 44,0% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 12 | 44,4% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 10 | 58,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 17 | 37,1% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 93 | 67,2% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 10 | 40,9% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Zakres dostosowania budynku placówka deklaruje w sprawozdaniu SIO. Placówki, które go nie zgłosiły, nie mają tu żadnej informacji — a nie informację o braku dostosowania.
Placówka działa w Ropczycach — mieszka tu 15 815 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.