
Szkoła średnia o ugruntowanej pozycji, wyróżniona Brązową Tarczą w rankingu Perspektyw 2026. Placówka stawia na wszechstronny rozwój uczniów, łącząc tradycję z nowoczesnymi metodami nauczania oraz szeroką współpracą międzynarodową.
Szkoła jest niezwykle aktywna w programach wymiany i współpracy europejskiej, realizując liczne projekty w ramach Erasmus+:
Placówka oferuje bogaty program zajęć pozalekcyjnych i projektów tematycznych:
Szkoła korzysta z nowoczesnych narzędzi komunikacji, takich jak dziennik elektroniczny Vulcan. Zapewnia pełne wsparcie dla maturzystów, oferując dostęp do informatorów, wyników oraz analiz EWD (Edukacyjna Wartość Dodana).
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 564 uczniów, w tym 294 uczennice, w 21 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 97,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 130 z 134 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 134 | 67,6% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 134 | 67,9% | 97,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 133 | 85,9% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 134 | 68,0% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 133 | 74,7% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 21 | 33,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 57 | 33,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 28 | 35,7% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 21 | 35,3% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 10 | 56,7% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 50 | 42,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 124 | 72,9% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język francuski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 95,1% — świadectwo dojrzałości otrzymało 116 z 122 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 122 | 72,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 122 | 70,6% | 98,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 122 | 83,0% | 95,1% |
| Język polski ustny | 122 | 70,7% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 122 | 76,3% | 99,2% |
| Język polski poziom rozszerzony | 29 | 44,4% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 30 | 33,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 30 | 47,8% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 17 | 40,7% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 27 | 49,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 98 | 67,3% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 2 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 96,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 79 z 82 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 82 | 73,0% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 82 | 74,4% | 98,8% |
| Język angielski poziom podstawowy | 82 | 84,7% | 98,8% |
| Język polski ustny | 82 | 63,7% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 82 | 72,2% | 97,6% |
| Język polski poziom rozszerzony | 22 | 46,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 24 | 32,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 21 | 41,5% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 17 | 34,3% | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 18 | 64,4% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 60 | 73,0% | — |
| Język łaciński i kultura antyczna poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 2 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 109 z 109 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 109 | 68,7% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 109 | 76,9% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 109 | 88,8% | 100,0% |
| Język polski ustny | 109 | 68,8% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 109 | 79,0% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 28 | 50,9% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 52 | 35,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 22 | 51,1% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 10 | 54,4% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 10 | 35,4% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 17 | 62,3% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 96 | 65,9% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Zakres dostosowania budynku placówka deklaruje w sprawozdaniu SIO. Placówki, które go nie zgłosiły, nie mają tu żadnej informacji — a nie informację o braku dostosowania.
Placówka działa w Nowym Dworze Mazowieckim — mieszka tu 28 651 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.