Fot. MOs810 · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 1157 uczniów, w tym 633 uczennice, w 43 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca' 56.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 85,9% — świadectwo dojrzałości otrzymało 189 z 220 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 220 | 52,6% | 95,9% |
| Matematyka poziom podstawowy | 220 | 50,7% | 91,8% |
| Język angielski poziom podstawowy | 219 | 73,3% | 93,6% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 220 | 56,7% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 219 | 70,2% | 99,1% |
| Język rosyjski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 13 | 39,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 11 | 14,4% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 82 | 26,3% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 15 | 39,0% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 174 | 58,8% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język ukraiński poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 86,7% — świadectwo dojrzałości otrzymało 150 z 173 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 176 | 51,2% | 97,1% |
| Matematyka poziom podstawowy | 175 | 47,5% | 90,2% |
| Język angielski poziom podstawowy | 174 | 70,2% | 94,2% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 173 | 56,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 172 | 69,3% | 97,7% |
| Język rosyjski ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 15 | 14,9% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 41 | 30,0% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 11 | 26,8% | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 143 | 46,8% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 8 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 98,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 145 z 148 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 148 | 61,2% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 148 | 60,5% | 98,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 148 | 78,9% | 100,0% |
| Język polski ustny | 148 | 67,6% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 148 | 74,8% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 24 | 25,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 12 | 14,2% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 75 | 33,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 112 | 55,9% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Ile punktów miał ostatni kandydat zakwalifikowany do każdego oddziału. To wynik jednego naboru: zależał od tego, ile osób wybrało tę szkołę i z którym miejscem preferencji, a nie od wymagań, które szkoła stawia. Próg z jednego roku nie zapowiada progu z następnego.
Symbole oddziałów miasto nadaje co roku od nowa, więc każdy rok jest osobną listą — tego samego oddziału nie da się śledzić między latami.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| T1S Technik organizacji turystyki T1Trozszerzenia: język angielski · języki: język niemiecki, język angielski | 59,20 | 93,97 | 155,35 |
| Technik ekonomista T1Crozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 100,20 | 126,18 | 166,25 |
| Technik eksploatacji portów i terminali (klasa mundurowa) T1Prozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 92,00 | 121,27 | 166,00 |
| Technik handlowiec T1Arozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 56,80 | 87,05 | 155,35 |
| Technik hotelarstwa T1Hrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 83,35 | 101,60 | 152,00 |
| Technik logistyk T1Lrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 73,95 | 95,60 | 153,45 |
| Technik lotniskowych służb operacyjnych (klasa mundurowa) T1Orozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 106,35 | 125,33 | 186,70 |
| Technik rachunkowości T1Drozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 52,20 | 118,60 | 164,65 |
| Technik reklamy T1R Technik spedytor (transport międzynarodowy)rozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 60,85 | 82,20 | 144,70 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista T1Crozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 87,95 | 110,00 | 148,25 |
| Technik eksploatacji portów i terminali (klasa mundurowa) T1Prozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 85,85 | 117,28 | 153,70 |
| Technik handlowiec T1Arozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 39,15 | 88,63 | 145,70 |
| Technik hotelarstwa T1Hrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 69,30 | 80,80 | 147,35 |
| Technik logistyk T1Lrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 59,85 | 83,20 | 151,40 |
| Technik lotniskowych służb operacyjnych (klasa mundurowa) T1Orozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 95,50 | 124,50 | 165,55 |
| Technik organizacji turystyki T1Trozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 89,25 | 119,68 | 172,00 |
| Technik rachunkowości T1Drozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 77,85 | 111,05 | 171,00 |
| Technik reklamy T1Rrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 40,05 | 73,65 | 122,55 |
| Technik spedytor T1Srozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 47,35 | 81,42 | 138,50 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista T1Crozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 70,65 | 102,47 | 137,20 |
| Technik eksploatacji portów i terminali (klasa mundurowa) T1Prozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 42,60 | 103,32 | 144,70 |
| Technik handlowiec T1Arozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 74,00 | 95,20 | 142,35 |
| Technik hotelarstwa T1Hrozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 52,70 | 89,08 | 139,80 |
| Technik logistyk T1Lrozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 22,30 | 91,70 | 164,35 |
| Technik lotniskowych służb operacyjnych (klasa mundurowa) T1Orozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 42,15 | 113,80 | 161,40 |
| Technik organizacji turystyki T1Trozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 74,65 | 103,25 | 127,55 |
| Technik rachunkowości T1Drozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 51,35 | 90,80 | 152,70 |
| Technik reklamy T1Rrozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 42,05 | 88,95 | 136,85 |
| Technik spedytor T1Srozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 90,60 | 95,30 | 100,45 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista T1Crozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 103,70 | 129,15 | 163,10 |
| Technik eksploatacji portów i terminali (klasa mundurowa) T1Prozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 96,65 | 109,25 | 155,50 |
| Technik handlowiec T1Arozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 100,30 | 110,90 | 146,10 |
| Technik hotelarstwa T1Hrozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 105,10 | 113,10 | 154,45 |
| Technik logistyk T1Lrozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 115,15 | 124,85 | 174,40 |
| Technik lotniskowych służb operacyjnych (klasa mundurowa) T1Orozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 109,45 | 127,15 | 172,65 |
| Technik organizacji turystyki T1Trozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 111,30 | 124,60 | 147,00 |
| Technik rachunkowości T1Drozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 86,10 | 103,30 | 152,40 |
| Technik reklamy T1Rrozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 105,30 | 117,95 | 163,20 |
| Technik spedytor T1Srozszerzenia: język obcy nowożytny · języki: język angielski, język niemiecki | 89,95 | 99,30 | 135,85 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista T1Crozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 146,50 | 151,60 | 163,60 |
| Technik eksploatacji portów i terminali (klasa mundurowa) T1Prozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 116,15 | 124,72 | 169,15 |
| Technik handlowiec T1Arozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 117,75 | 120,77 | 156,45 |
| Technik hotelarstwa T1Hrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 112,15 | 119,03 | 148,65 |
| Technik logistyk T1Lrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 125,55 | 136,28 | 155,50 |
| Technik lotniskowych służb operacyjnych (klasa mundurowa) T1Orozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 119,75 | 129,83 | 155,35 |
| Technik organizacji turystyki T1Trozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 123,90 | 134,63 | 155,50 |
| Technik rachunkowości T1Drozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 132,00 | 141,65 | 162,45 |
| Technik reklamy T1Rrozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 122,55 | 129,10 | 146,00 |
| Technik spedytor T1Srozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 120,00 | 123,20 | 141,20 |
Placówka działa w Poznaniu — mieszka tu 546 859 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.