Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie to placówka oświatowa z bogatą tradycją, kształcąca specjalistów w dziedzinach technicznych. Szkoła kładzie duży nacisk na nowoczesne technologie i współpracę z otoczeniem biznesowym oraz instytucjonalnym.
Szkoła oferuje kształcenie w zawodach:
Placówka aktywnie współpracuje z renomowanymi instytucjami i firmami, co pozwala na podnoszenie jakości kształcenia zawodowego. Do partnerów szkoły należą:
Historia szkoły sięga 15 października 1948 roku, kiedy to powołano Gimnazjum i Liceum Przemysłu Telekomunikacyjnego. Od 1 lutego 1951 roku szkoła funkcjonuje w obecnej siedzibie przy ul. Kasprzaka 19/21 w Warszawie. Placówka pielęgnuje tradycje, organizując m.in. konkursy językowe (np. „Kasprzakowy konkurs poprawnej polszczyzny”) oraz promując aktywność fizyczną w ramach sekcji Kasprzak Sport.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
Fot. Panek · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 970 uczniów, w tym 34 uczennice, w 33 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 98,5% — świadectwo dojrzałości otrzymało 196 z 199 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 199 | 63,0% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 199 | 79,2% | 98,5% |
| Język angielski poziom podstawowy | 196 | 92,4% | 99,5% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 199 | 72,0% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 196 | 89,6% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język rosyjski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 141 | 36,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 30 | 39,0% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 15 | 26,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 63 | 42,9% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 7 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 185 | 83,3% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 5 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 10 | 37,3% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 99,5% — świadectwo dojrzałości otrzymało 180 z 181 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 181 | 69,5% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 181 | 75,7% | 99,5% |
| Język angielski poziom podstawowy | 180 | 90,2% | 100,0% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 181 | 68,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 180 | 85,1% | 100,0% |
| Język rosyjski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 105 | 24,2% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 16 | 53,7% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 15 | 33,1% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 40 | 43,2% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 4 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 163 | 73,3% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 2 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 184 z 184 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 184 | 68,2% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 184 | 83,2% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 183 | 93,5% | 100,0% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 184 | 74,4% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 183 | 84,7% | 100,0% |
| Język rosyjski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 131 | 32,9% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 14 | 43,3% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 10 | 55,2% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 57 | 43,1% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 170 | 78,0% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 6 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Ile punktów miał ostatni kandydat zakwalifikowany do każdego oddziału. To wynik jednego naboru: zależał od tego, ile osób wybrało tę szkołę i z którym miejscem preferencji, a nie od wymagań, które szkoła stawia. Próg z jednego roku nie zapowiada progu z następnego.
Symbole oddziałów miasto nadaje co roku od nowa, więc każdy rok jest osobną listą — tego samego oddziału nie da się śledzić między latami.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| A Technik elektronikogólnodostępny · rozszerzenia: matematyka, fizyka · języki: język angielski, język niemiecki | 158,65 | 161,00 | 176,80 |
| B Technik mechatronikogólnodostępny · rozszerzenia: matematyka, fizyka · języki: język angielski, język niemiecki | 165,25 | 169,80 | 182,60 |
| C Technik programistaogólnodostępny · rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 151,10 | 158,45 | 174,00 |
| DEF Technik informatykogólnodostępny · rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 132,80 | 143,75 | 177,25 |
| Oddział | Ostatni przyjęty |
|---|---|
| 1A Technik elektronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 147,45 |
| 1B Technik mechatronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 159,65 |
| 1C Technik programistaogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 155,10 |
| 1DEF Technik informatykogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 125,75 |
| Oddział | Ostatni przyjęty |
|---|---|
| 1A Technik elektronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 101,55 |
| 1B Technik mechatronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 143,45 |
| 1C Technik programistaogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 142,85 |
| 1DEF Technik informatykogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 67,85 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Najwyższy wynik |
|---|---|---|
| 1A Technik elektronikogólnodostępny · języki: język angielski, język rosyjski | 133,75 | 159,80 |
| 1B Technik mechatronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 160,45 | 171,05 |
| 1C Technik programistaogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 166,40 | 182,75 |
| 1DEFG Technik informatykogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 146,80 | 170,05 |
| Oddział | Ostatni przyjęty |
|---|---|
| 1A Technik elektronikogólnodostępny · języki: język angielski, język rosyjski | 127,80 |
| 1B Technik mechatronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 157,60 |
| 1C Technik programistaogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 165,50 |
| 1DEFG Technik informatykogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 141,30 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Najwyższy wynik | Średnia |
|---|---|---|---|
| 1A Technik elektronikogólnodostępny · języki: język angielski, język rosyjski | 117,50 | 166,70 | 135,31 |
| 1B Technik mechatronikogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 148,00 | 177,15 | 156,50 |
| 1C Technik programistaogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 161,85 | 183,40 | 166,82 |
| 1DEFG Technik informatykogólnodostępny · języki: język angielski, język niemiecki | 138,90 | 172,55 | 148,94 |
Zestawienie z tego roku nie obejmuje laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych ani oddziałów, do których zakwalifikowali się wyłącznie laureaci — tak zastrzega je samo miasto. Brak oddziału na liście nie znaczy, że go nie było.
Placówka działa w Warszawie — mieszka tu 1 860 281 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.