
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 766 uczniów, w tym 59 uczennic, w 29 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 99,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 148 z 149 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 149 | 71,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 149 | 86,5% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 148 | 92,6% | 99,3% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 149 | 57,8% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 148 | 88,8% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 132 | 44,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 15 | 36,3% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 12 | 55,3% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 43 | 45,4% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 69 | 75,5% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 70 | 83,5% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 14 | 94,1% | — |
| Język francuski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 3 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 158 z 158 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 158 | 72,0% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 158 | 88,4% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 158 | 94,8% | 100,0% |
| Język polski ustny | 158 | 62,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 158 | 85,2% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 10 | 59,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 137 | 39,6% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 14 | 50,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 67 | 40,8% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 24 | 82,7% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 124 | 81,4% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język włoski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 4 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 103 z 103 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 103 | 76,4% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 103 | 92,3% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 103 | 95,2% | 100,0% |
| Język polski ustny | 103 | 67,5% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 103 | 91,8% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 12 | 29,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 94 | 48,1% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 22 | 58,4% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 20 | 81,8% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 77 | 76,9% | — |
| Język francuski poziom dwujęzyczny | 5 | — | — |
| Język niemiecki poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Ile punktów miał ostatni kandydat zakwalifikowany do każdego oddziału. To wynik jednego naboru: zależał od tego, ile osób wybrało tę szkołę i z którym miejscem preferencji, a nie od wymagań, które szkoła stawia. Próg z jednego roku nie zapowiada progu z następnego.
Symbole oddziałów miasto nadaje co roku od nowa, więc każdy rok jest osobną listą — tego samego oddziału nie da się śledzić między latami.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik automatyk Drozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 81,70 | 141,95 | 174,80 |
| Technik elektroenergetyk transportu szynowego F1rozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 48,55 | 128,80 | 170,70 |
| Technik elektronik Erozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 30,60 | 122,85 | 160,00 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) 🌍🌍 A1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 153,65 | 182,65 | 194,90 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) 🌍🌍 A2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 158,20 | 169,32 | 184,50 |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) 🌍🌍 B1 🌍🌍 Klasa dwujęzyczna -rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 161,40 | 179,70 | 203,05† |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) 🌍🌍 B2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 175,70 | 180,90 | 199,95 |
| Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej C1rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 44,30 | 112,65 | 132,80 |
| Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej C2 🌍🌍 Klasa dwujęzyczna -rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język hiszpański | 159,60 | 164,63 | 169,65 |
| Technik transportu kolejowego F2rozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 35,55 | 107,95 | 169,15 |
Wynik powyżej 200 punktów pochodzi z innej skali: oddziały dwujęzyczne, międzynarodowe i mistrzostwa sportowego mają dodatkowy sprawdzian kompetencji językowych albo próbę sprawności fizycznej. Takich wartości nie da się zestawiać z pozostałymi.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik automatyk D1rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 122,60 | 151,60 | 172,10 |
| Technik elektroenergetyk transportu szynowego E1rozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 69,75 | 122,05 | 176,60 |
| Technik elektronik D2rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 112,40 | 123,55 | 170,00 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) 🌍 A1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 133,80 | 173,55 | 193,50 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) 🌍 A2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 163,45 | 178,25 | 192,15 |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) 🌍 B1 🌍 Klasa dwujęzyczna -rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 155,80 | 174,20 | 206,10† |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) 🌍 B2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 155,20 | 171,35 | 195,55 |
| Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej C1rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 94,50 | 114,20 | 178,55 |
| Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej C2 🌍 Klasa dwujęzyczna -rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język hiszpański | 79,40 | 122,35 | 172,60 |
| Technik transportu kolejowego E2 🌍 Klasa dwujęzyczna -rozszerzenia: język angielski · języki: język angielski, język niemiecki | 63,10 | 107,55 | 161,40 |
Wynik powyżej 200 punktów pochodzi z innej skali: oddziały dwujęzyczne, międzynarodowe i mistrzostwa sportowego mają dodatkowy sprawdzian kompetencji językowych albo próbę sprawności fizycznej. Takich wartości nie da się zestawiać z pozostałymi.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik automatyk E1rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 94,20 | 146,43 | 175,80 |
| Technik elektronik E2 🌍 Klasa dwujęzyczna -rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 55,00 | 133,30 | 167,10 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) 🌍 B1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 187,40 | 191,55 | 213,70† |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) 🌍 B2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 155,80 | 206,30† | 213,65† |
| Technik informatyk A1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 111,60 | 147,43 | 167,85 |
| Technik informatyk A2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 80,95 | 109,75 | 176,10 |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) 🌍 D1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 174,30 | 190,25 | 209,90† |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) 🌍 D2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 176,75 | 190,55 | 207,05† |
| Technik programista C1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 121,20 | 148,45 | 174,65 |
| Technik programista C2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 106,35 | 134,88 | 169,45 |
Wynik powyżej 200 punktów pochodzi z innej skali: oddziały dwujęzyczne, międzynarodowe i mistrzostwa sportowego mają dodatkowy sprawdzian kompetencji językowych albo próbę sprawności fizycznej. Takich wartości nie da się zestawiać z pozostałymi.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik automatyk Frozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 137,40 | 155,35 | 173,20 |
| Technik elektroenergetyk transportu szynowego Hrozszerzenia: matematyka, fizyka · języki: język angielski, język niemiecki | 79,30 | 142,70 | 164,15 |
| Technik elektronik Grozszerzenia: matematyka, fizyka · języki: język angielski, język niemiecki | 122,65 | 142,65 | 175,70 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) C1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 192,65 | 198,10 | 207,40† |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) C2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 190,25 | 195,95 | 211,25† |
| Technik informatyk A1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 161,95 | 166,75 | 175,70 |
| Technik informatyk A2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 158,00 | 163,60 | 174,25 |
| Technik informatyk Brozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 144,25 | 152,10 | 171,75 |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) E1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 200,50† | 207,20† | 224,80† |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) E2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 202,30† | 209,20† | 224,45† |
| Technik programista D1rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 166,80 | 169,70 | 178,95 |
| Technik programista D2rozszerzenia: matematyka, informatyka · języki: język angielski, język hiszpański | 166,25 | 167,97 | 181,80 |
| Technik transportu kolejowego Irozszerzenia: matematyka, geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 86,25 | 115,15 | 175,65 |
Wynik powyżej 200 punktów pochodzi z innej skali: oddziały dwujęzyczne, międzynarodowe i mistrzostwa sportowego mają dodatkowy sprawdzian kompetencji językowych albo próbę sprawności fizycznej. Takich wartości nie da się zestawiać z pozostałymi.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik automatyk Erozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 154,25 | 161,35 | 177,20 |
| Technik elektroenergetyk transportu szynowego F2rozszerzenia: fizyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 126,95 | 140,75 | 169,20 |
| Technik elektronik F1rozszerzenia: fizyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 155,85 | 163,50 | 172,20 |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) B1rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 202,25† | 206,98† | 217,55† |
| Technik informatyk (oddział dwujęzyczny) B2rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język hiszpański | 198,45 | 202,95† | 218,35† |
| Technik informatyk A1rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 167,00 | 168,80 | 181,30 |
| Technik informatyk A2rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język hiszpański | 165,00 | 166,85 | 169,20 |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) D1rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 209,85† | 217,45† | 234,15† |
| Technik programista (oddział dwujęzyczny) D2rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język hiszpański | 206,80† | 212,70† | 223,60† |
| Technik programista C1rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 171,60 | 173,47 | 180,00 |
| Technik programista C2rozszerzenia: informatyka, matematyka · języki: język angielski, język hiszpański | 169,60 | 173,10 | 176,85 |
Wynik powyżej 200 punktów pochodzi z innej skali: oddziały dwujęzyczne, międzynarodowe i mistrzostwa sportowego mają dodatkowy sprawdzian kompetencji językowych albo próbę sprawności fizycznej. Takich wartości nie da się zestawiać z pozostałymi.
Placówka działa w Poznaniu — mieszka tu 546 859 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.