
Technikum nr 1 w Żorach to szkoła średnia o profilu technicznym, kładąca silny nacisk na przygotowanie zawodowe uczniów w obszarach nowoczesnych technologii. Placówka jest częścią Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych (ZSBI).
Szkoła specjalizuje się w kształceniu technicznym, w tym w zawodzie technika informatyka. Program nauczania wzbogacany jest o praktyczne warsztaty prowadzone przez zewnętrznych ekspertów. Przykładem jest współpraca z firmą Tauron, w ramach której uczniowie klasy 3D uczestniczą w zajęciach z zakresu technologii światłowodowej oraz technik spawania światłowodów.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 763 uczniów, w tym 121 uczennic, w 29 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 72,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 97 z 134 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 137 | 63,1% | 95,5% |
| Matematyka poziom podstawowy | 137 | 47,1% | 75,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 137 | 74,3% | 93,3% |
| Język polski ustny | 134 | 65,0% | 95,5% |
| Język angielski ustny | 136 | 72,2% | 95,5% |
| Język polski poziom rozszerzony | 11 | 29,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 52 | 3,7% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 13 | 11,7% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 116 | 60,9% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 81,6% — świadectwo dojrzałości otrzymało 84 z 103 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 106 | 59,9% | 97,1% |
| Matematyka poziom podstawowy | 105 | 49,5% | 85,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 105 | 79,3% | 95,2% |
| Język polski ustny | 103 | 61,0% | 95,2% |
| Język angielski ustny | 104 | 76,9% | 99,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 12 | 34,9% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 17 | 16,1% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 14 | 29,8% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 11 | 28,2% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 3 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 94 | 56,7% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 2 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 82,1% — świadectwo dojrzałości otrzymało 115 z 140 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 143 | 60,8% | 95,7% |
| Matematyka poziom podstawowy | 143 | 51,0% | 85,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 143 | 75,4% | 95,7% |
| Język polski ustny | 140 | 60,1% | 95,7% |
| Język angielski ustny | 142 | 69,9% | 94,3% |
| Język polski poziom rozszerzony | 12 | 16,6% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 44 | 8,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 13 | 10,7% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 8 | — | — |
| Historia muzyki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 113 | 55,4% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 4 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Żorach — mieszkają tu 61 823 osoby (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.