
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Sieradzu, powszechnie znany jako „Mechanik”, to placówka oświatowa o profilu technicznym i zawodowym. Szkoła kładzie duży nacisk na praktyczne przygotowanie do zawodu, współpracując z firmami technologicznymi (np. TMSYS w zakresie oprogramowania GstarCAD) oraz modernizując własną bazę dydaktyczną, w tym flotę pojazdów do nauki jazdy.
Szkoła kształci w zawodach technicznych, oferując uczniom dostęp do nowoczesnych narzędzi pracy i oprogramowania inżynierskiego. Placówka wyróżnia się aktywnością na wielu polach:
Uczniowie mogą korzystać z szerokiego wsparcia specjalistycznego. Na terenie szkoły dostępni są:
Placówka korzysta z nowoczesnych systemów komunikacji, takich jak dziennik elektroniczny Vulcan oraz cyfrowy system publikacji planu lekcji i zastępstw.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 798 uczniów, w tym 161 uczennic, w 26 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Sieradzu.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 84,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 114 z 135 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 135 | 52,1% | 96,3% |
| Matematyka poziom podstawowy | 135 | 56,7% | 89,6% |
| Język angielski poziom podstawowy | 134 | 68,5% | 93,3% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 135 | 49,7% | 99,3% |
| Język angielski ustny | 134 | 71,6% | 99,3% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 94 | 7,1% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 15 | 16,4% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 10 | 5,7% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 40 | 33,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 23 | 19,5% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 91 | 55,7% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 81,8% — świadectwo dojrzałości otrzymało 117 z 143 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 144 | 57,0% | 97,9% |
| Matematyka poziom podstawowy | 144 | 53,4% | 88,8% |
| Język angielski poziom podstawowy | 144 | 66,0% | 87,4% |
| Język polski ustny | 144 | 50,4% | 98,6% |
| Język angielski ustny | 144 | 65,9% | 97,9% |
| Język polski poziom rozszerzony | 13 | 20,2% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 68 | 5,7% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 16 | 20,9% | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 14 | 11,4% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 72 | 29,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 21 | 21,4% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 102 | 47,1% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 81,8% — świadectwo dojrzałości otrzymało 117 z 143 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 143 | 57,4% | 96,5% |
| Matematyka poziom podstawowy | 143 | 58,0% | 85,3% |
| Język angielski poziom podstawowy | 143 | 70,9% | 95,8% |
| Język polski ustny | 143 | 48,5% | 99,3% |
| Język angielski ustny | 143 | 71,4% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 17 | 17,5% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 44 | 16,2% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 16 | 19,8% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 35 | 37,8% | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 24 | 9,5% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 104 | 49,7% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 2 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Sieradzu — mieszka tu 40 014 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.