
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 1175 uczniów, w tym 195 uczennic, w 43 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Zespół Szkół Górniczo - Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 86,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 176 z 204 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 205 | 55,7% | 96,1% |
| Matematyka poziom podstawowy | 205 | 58,5% | 90,7% |
| Język angielski poziom podstawowy | 205 | 76,7% | 96,1% |
| Język polski ustny | 204 | 87,1% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 204 | 80,9% | 99,5% |
| Język polski poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 51 | 22,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 10 | 30,8% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 32 | 23,7% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 16 | 28,0% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 176 | 61,7% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 86,3% — świadectwo dojrzałości otrzymało 157 z 182 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 184 | 56,8% | 96,7% |
| Matematyka poziom podstawowy | 184 | 50,1% | 86,8% |
| Język angielski poziom podstawowy | 184 | 74,2% | 96,7% |
| Język polski ustny | 184 | 77,8% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 183 | 72,3% | 98,9% |
| Język polski poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 38 | 9,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 10 | 25,5% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 12 | 25,2% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 148 | 50,6% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 92,9% — świadectwo dojrzałości otrzymało 158 z 170 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 170 | 55,6% | 98,2% |
| Matematyka poziom podstawowy | 170 | 60,8% | 94,1% |
| Język angielski poziom podstawowy | 169 | 74,0% | 98,2% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 170 | 83,3% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 169 | 72,5% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 46 | 14,4% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 26 | 32,8% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 146 | 45,8% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 1 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Koninie — mieszka tu 69 858 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.