7 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Harcerzy Obrońców Katowic to szkoła średnia zlokalizowana w Katowicach-Ligocie. Placówka określa się mianem „projektu na pograniczu dzieciństwa i dorosłości”, stawiając na wszechstronny rozwój uczniów i przygotowanie ich do świadomego wyboru dalszej ścieżki życiowej.
Szkoła wyróżnia się prowadzeniem oddziałów dwujęzycznych, co stanowi istotny atut dla uczniów planujących studia międzynarodowe lub karierę w środowisku globalnym. Program nauczania realizowany jest w 18 oddziałach klasowych. Kadra pedagogiczna liczy 43 nauczycieli, którzy wspierają młodzież w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.
„Siódemka” to miejsce o bogatym kalendarzu wydarzeń, obejmującym m.in.:
Szkoła korzysta z nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, takich jak e-dziennik Vulcan, ułatwiający komunikację na linii szkoła-uczeń-rodzic. Placówka promuje hasło „Siódemka to nie tylko szkoła, to styl życia”, co podkreśla silną więź społeczności szkolnej.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
Fot. Marek Mróz · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 522 uczniów, w tym 322 uczennice, w 18 oddziałach.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 87,2% — świadectwo dojrzałości otrzymało 116 z 133 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 133 | 58,3% | 99,3% |
| Matematyka poziom podstawowy | 133 | 53,8% | 90,2% |
| Język angielski poziom podstawowy | 130 | 84,7% | 100,0% |
| Język hiszpański poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 133 | 56,5% | 97,0% |
| Język angielski ustny | 130 | 86,5% | 100,0% |
| Język hiszpański ustny | 1 | — | — |
| Język niemiecki ustny | 1 | — | — |
| Język rosyjski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 40 | 41,4% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 17 | 16,4% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 21 | 44,1% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 12 | 29,3% | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 49 | 49,9% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Historia sztuki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 53 | 63,9% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 64 | 61,5% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 9 | — | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 32 | 31,5% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 91,9% — świadectwo dojrzałości otrzymało 91 z 99 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 99 | 57,3% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 99 | 57,2% | 91,9% |
| Język angielski poziom podstawowy | 99 | 83,4% | 97,0% |
| Język polski ustny | 99 | 56,6% | 98,0% |
| Język angielski ustny | 99 | 78,5% | 99,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 19 | 35,7% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 26 | 15,7% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 14 | 31,5% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 57 | 44,2% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 30 | 61,2% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 49 | 66,1% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 20 | 27,9% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 94,4% — świadectwo dojrzałości otrzymało 67 z 71 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 71 | 74,1% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 71 | 64,7% | 94,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 70 | 88,8% | 100,0% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 1 | — | — |
| Język polski ustny | 71 | 55,3% | 97,2% |
| Język angielski ustny | 70 | 81,0% | 100,0% |
| Język rosyjski ustny | 1 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 10 | 44,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 13 | 24,8% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 14 | 37,8% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 39 | 52,4% | — |
| Historia muzyki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Historia poziom rozszerzony | 4 | — | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 45 | 63,4% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 21 | 50,0% | — |
| Język angielski ustny poziom dwujęzyczny | 11 | 88,7% | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 13 | 39,6% | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 89,6% — świadectwo dojrzałości otrzymało 43 z 48 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 48 | 71,3% | 97,9% |
| Matematyka poziom podstawowy | 48 | 53,8% | 91,7% |
| Język angielski poziom podstawowy | 48 | 83,0% | 97,9% |
| Język polski ustny | 48 | 61,4% | 95,8% |
| Język angielski ustny | 48 | 79,1% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 9 | — | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 10 | 32,8% | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 21 | 50,0% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 36 | 71,7% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 8 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Placówka działa w Katowicach — mieszka tu 285 711 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.