
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu, znany również jako szkoła #naMarszałkowskiej, to instytucja z ponad 60-letnią tradycją edukacyjną. Placówka cieszy się wysoką renomą, czego potwierdzeniem jest tytuł "Złotej Szkoły 2026" przyznany w rankingu czasopisma „Perspektywy”. Szkoła stawia na nowoczesne kształcenie zawodowe, łącząc teorię z praktyką biznesową.
Szkoła prowadzi Technikum Ekonomiczno-Administracyjne Nr 1, kształcące w zawodach z przyszłością:
ZSE w Poznaniu wyróżnia się szeroką współpracą z otoczeniem biznesowym i technologicznym:
Uczniowie szkoły regularnie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach (np. Olimpiada Wiedzy o Finansach, Olimpiada Talentów „Akademia Księgowego”). Szkoła posiada własną gazetkę szkolną #namarszalkowskiej, aktywny Samorząd Uczniowski oraz rozwiniętą sekcję sportową. Placówka promuje również postawy obywatelskie, czego przykładem jest udział uczniów w pracach Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.
Opis został wygenerowany automatycznie na podstawie dostępnych publicznych danych i może zawierać nieścisłości. Prowadzisz tę placówkę? Zobacz, jak uzupełnić stronę.
W roku szkolnym 2025/2026 uczy się tu 727 uczniów, w tym 285 uczennic, w 26 oddziałach.
Nauczycieli zatrudnia zespół: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica.
Średni wynik uczniów tej szkoły z jednej sesji egzaminu, przedmiot po przedmiocie, zawsze z liczbą zdających. To wynik konkretnej grupy uczniów w konkretnym roku.
To nie jest ocena szkoły: zależy od naboru, składu klasy i liczby zdających — przy kilkunastu osobach jeden uczeń przesuwa średnią o kilka punktów. Wynik matury zależy od tego, z jakimi punktami szkoła przyjęła pierwszą klasę, co najmniej tak samo jak od nauczania.
Zdawalność 98,8% — świadectwo dojrzałości otrzymało 164 z 166 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 166 | 61,6% | 99,4% |
| Matematyka poziom podstawowy | 166 | 67,9% | 99,4% |
| Język angielski poziom podstawowy | 162 | 84,7% | 100,0% |
| Język niemiecki poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 166 | 61,1% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 162 | 80,2% | 100,0% |
| Język niemiecki ustny | 2 | — | — |
| Język rosyjski ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 10 | 22,1% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 46 | 29,0% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 6 | — | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 55 | 41,0% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 7 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 15 | 29,0% | — |
| Język angielski poziom dwujęzyczny | 2 | — | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 131 | 72,6% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom dwujęzyczny | 1 | — | — |
| Język rosyjski poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 7 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 97,9% — świadectwo dojrzałości otrzymało 139 z 142 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 142 | 66,5% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 142 | 69,9% | 98,6% |
| Język angielski poziom podstawowy | 140 | 86,1% | 98,6% |
| Język rosyjski poziom podstawowy | 2 | — | — |
| Język polski ustny | 142 | 58,3% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 140 | 79,4% | 98,6% |
| Język rosyjski ustny | 2 | — | — |
| Język polski poziom rozszerzony | 5 | — | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 32 | 20,3% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Filozofia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Fizyka poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 49 | 39,7% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 17 | 19,9% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 119 | 68,6% | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 6 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Zdawalność 100,0% — świadectwo dojrzałości otrzymało 143 z 143 osób, które przystąpiły do wszystkich wymaganych egzaminów.
| Przedmiot | Zdający | Średni wynik | Zdawalność |
|---|---|---|---|
| Język polski poziom podstawowy | 143 | 66,7% | 100,0% |
| Matematyka poziom podstawowy | 143 | 73,9% | 100,0% |
| Język angielski poziom podstawowy | 143 | 87,3% | 100,0% |
| Język polski ustny | 143 | 58,2% | 100,0% |
| Język angielski ustny | 143 | 79,6% | 100,0% |
| Język polski poziom rozszerzony | 14 | 43,3% | — |
| Matematyka poziom rozszerzony | 46 | 25,8% | — |
| Biologia poziom rozszerzony | 3 | — | — |
| Chemia poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Geografia poziom rozszerzony | 82 | 42,6% | — |
| Historia poziom rozszerzony | 2 | — | — |
| Informatyka poziom rozszerzony | 28 | 20,2% | — |
| Język angielski poziom rozszerzony | 133 | 64,5% | — |
| Język niemiecki poziom rozszerzony | 1 | — | — |
| Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony | 4 | — | — |
Dla przedmiotów, które zdawało mniej niż 10 osób, podajemy tylko liczbę zdających, bez wyniku.
Zestawienie z tego roku nie obejmuje zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r., ani zdających, którzy jako szkołę macierzystą mają przypisaną okręgową komisję egzaminacyjną, a nie szkołę — tak zastrzega je sam rejestr.
Ile punktów miał ostatni kandydat zakwalifikowany do każdego oddziału. To wynik jednego naboru: zależał od tego, ile osób wybrało tę szkołę i z którym miejscem preferencji, a nie od wymagań, które szkoła stawia. Próg z jednego roku nie zapowiada progu z następnego.
Symbole oddziałów miasto nadaje co roku od nowa, więc każdy rok jest osobną listą — tego samego oddziału nie da się śledzić między latami.
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista 1E t.rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 140,15 | 145,20 | 173,50 |
| Technik informatyk 1i t.rozszerzenia: informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 124,15 | 138,03 | 165,05 |
| Technik programista 1P t.rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 112,85 | 133,20 | 157,05 |
| Technik rachunkowości 1 Ra1 t.rozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 48,30 | 117,10 | 152,95 |
| Technik rachunkowości 1Ra2 t.rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 121,05 | 143,90 | 164,80 |
| Technik reklamy 1R t.rozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 67,50 | 127,45 | 165,20 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista 1Erozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 72,90 | 127,67 | 179,55 |
| Technik informatyk 1irozszerzenia: informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 110,40 | 128,70 | 161,55 |
| Technik programista 1Prozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 132,20 | 144,50 | 168,90 |
| Technik rachunkowości 1Ra1 Technik rachunkowości 1Ra2rozszerzenia: geografia, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 49,70 | 133,55 | 175,85 |
| Technik reklamy 1Rrozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 125,05 | 133,22 | 162,45 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista (klasa patronacka) 1Erozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 116,35 | 154,95 | 187,05 |
| Technik informatyk 1irozszerzenia: informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 47,30 | 112,85 | 161,90 |
| Technik programista 1Prozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 118,30 | 131,90 | 171,75 |
| Technik rachunkowości (klasa patronacka) 1Ra1rozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 90,20 | 128,23 | 159,95 |
| Technik rachunkowości (klasa patronacka) 1Ra2rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 67,50 | 135,30 | 161,25 |
| Technik reklamy 1Rrozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 115,65 | 125,55 | 154,90 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista (klasa patronacka) 1Erozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 156,50 | 164,33 | 170,90 |
| Technik informatyk 1i t.rozszerzenia: informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 137,85 | 149,75 | 166,60 |
| Technik organizacji turystyki 1Trozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 89,80 | 107,10 | 147,15 |
| Technik programista 1Prozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 152,75 | 160,60 | 174,95 |
| Technik rachunkowości (klasa patronacka) 1Ra1rozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 114,70 | 145,20 | 172,05 |
| Technik rachunkowości 1Ra2rozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 119,15 | 148,20 | 168,30 |
| Technik reklamy 1Rrozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 107,10 | 138,35 | 166,60 |
| Oddział | Ostatni przyjęty | Mediana | Najwyższy wynik |
|---|---|---|---|
| Technik ekonomista 1Erozszerzenia: geografia, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 158,10 | 161,20 | 174,10 |
| Technik informatyk 1irozszerzenia: informatyka · języki: język angielski, język niemiecki | 154,45 | 156,75 | 169,50 |
| Technik programista 1Prozszerzenia: matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 159,80 | 162,32 | 172,40 |
| Technik rachunkowości 1Rarozszerzenia: geografia, matematyka · języki: język angielski, język niemiecki | 139,55 | 148,13 | 180,95 |
| Technik reklamy 1Rrozszerzenia: geografia · języki: język angielski, język niemiecki | 140,70 | 149,95 | 174,90 |
Placówka działa w Poznaniu — mieszka tu 546 859 osób (NSP 2021).
Rekrutacja do liceów i techników opiera się na systemie 200 punktów: egzamin ósmoklasisty, oceny na świadectwie, osiągnięcia i wolontariat. Policz swój wynik w kilka minut.
Dane zostały przetworzone.